Site içi arama
SÖYEP
(Özel Yetenekliler)
Uluslararası Projelerimiz
Düşünme Becerileri
Kayıt
Veli E-Kitapçık
Onur Madalyası
Yemek Listesi
Ziyaretçi Defteri
Sanat Köşesi
Spor Köşesi
Genel Kültür Sanat Haberleri
İletişim
 
Deutch Fit Kulübü

 Almancasını ilerletmek isteyen ilgili ve istekli öğrencilerimiz içindir. Okulumuzda Almanca dil becerisini geliştirmek ve ileri düzeye çıkarmak amacıyla kulüp faaliyeti gerçekleştirilmektedir.

 
Dilin konuşulduğu ortamlar oluşturularak, öğrencilere daha fazla konuşma ve uygulama imkanı verilmektedir. Kulüp saati ikili ve grup çalışmaları ve oyunlarla desteklenmektedir. Kulüpte bulmaca, pano hazırlama, boşluk tamamlama, yarışmalar, drama yazma ve oynama gibi çalışmalar ve daha birçok farklı alıştırma ve oyunlar ders saatinde öğrendiklerine ek olarak  yapılmaktadır.
Dinlediğini  ve  okuduğunu anlama becerilerini geliştirmek maksadıyla ise bol bol dinleyerek ve metin okuyarak verilen soruları cevaplayabilmeleri amaçlanmaktadır.
Yazma becerilerini geliştirmek amacıyla örneğin cümleleri doğru kurabilme, kelimeleri uygun yerlerde kullanabilme ve yazım kurallarını doğru uygulayabilme (diktat), mektup yazabilme, duygularını yazılı olarak da ifade edebilme gibi çalışmalar yapılmaktadır.
Çalışmalarımızın hepsi aynı zamanda konuşma becerilerini geliştirmek içindir. Yabancı dil eğitiminde özgüven önemlidir. Biz özgüveni konuşturarak  ve doğru telaffuz etmelerini sağlayarak öğrencilerimize aşılıyoruz.
Ayrıca ilgili ve istekli öğrencilerimiz seviyelerine göre farklı düzeydeki sınavlara hazırlanacaktır ve uluslararası sertifikalar almaları sağlanacaktır. 
Bu çalışmaların sonucunda,  Almanca konuşan bir kimse, yalnız dünyadaki 119 milyon insanla anadillerinde iletişim kurmakla kalmayacak, aynı zamanda
Almanya’ daki bir yüksek öğrenimin ve bunun ardından gelecek uluslararası bir kariyerin temelini garanti etmiş olacaktır.
Amacımız Almanca kulübünde öğrencilerimize  Almancayı sevdirerek ve onları eğlendirerek dil bilgilerini ilerletmek, hedeflerini ortak noktamız olarak görüp, başarılarını ortak bir başarıya dönüştürmektir.  Ancak tüm saydıklarımızı gerçekleştirebilmek için öğrencilerimizin de Almancayı öğrenmeye arzulu olmaları gerekmektedir.

Öğretmen: Gamze Şirin
 
 
 
 
 
 
image26 image12 image2 image19 image1 image1 image1 image1
Bizi Takip Edin
Anasayfaİletişim