Site içi arama
SÖYEP
(Özel Yetenekliler)
Uluslararası Projelerimiz
Düşünme Becerileri
Kayıt
Veli E-Kitapçık
Onur Madalyası
Yemek Listesi
Ziyaretçi Defteri
Sanat Köşesi
Spor Köşesi
Genel Kültür Sanat Haberleri
İletişim
 
41 İz Kulübü

  41 iZ Kulübünün amacı;Türk Millî Eğitiminin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak; öğrencilerin Atatürk İlke ve İnkılâplarına, Anayasanın başlangıcında ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı yurttaşlar olarak yetişmelerine, yeteneklerini  geliştirerek gerekli donanımı kazanmalarına katkıda bulunmaktır. Bu amaçlar doğrultusunda;41 İz Kulübü aşağıdaki hedeflere ulaşmaya çalışacaktır: Ders dışı zamanlarda yapılacak bu etkinliklere öğrencilerin geniş ölçüde katılımını sağlamak. Aile, vatan ve millet sevgisini yücelten duygular aşılamak. Yaşadığı çevreye ait kültürel değerlerini araştırmak, öğrenmek, tanıtmak ve bunları kalıcılığa dönüştürmek,öğrencilerin, yakın çevrelerine ait efsane, türkü, ninni, atasözü, deyim vb. anonim halk edebiyatı ürünlerini tanımak, derlemek, araştırmak ve tanıtmak.Öğrencilere okuma yazma, araştırma, derleme ve karşılaştırma alışkanlığı kazandırmak, yazma becerilerini geliştirmek. 

Öğrencilerin edebiyat ve sanat duygularının gelişmesini sağlayarak, ortam hazırlamak. Öğrencilere yakın çevrelerinin kültürel değerlerini tanımak ve tanıtma imkânı verme, izlenimlerini, duygu ve düşüncelerini etkili bir biçimde anlatabilme gücünü kazandırmak. 
 
Öğrencilerin estetik ve insansal, ulusal duygularını geliştirip kökleşmesini sağlamak. Yılsonunda tüm çalışmalardan oluşan kulübe ait bir kitap çıkarmak.
 
Öğretmen: Merve Çakan
 
 
 
 
 
 
image26 image12 image2 image19 image1 image1 image1 image1
Bizi Takip Edin
Anasayfaİletişim